Пән: Дүниетану |
Мектеп: № 271 мектеп | ||||
Күн 23.06.2017ж | Мұғалімнің аты-жөні: Досқанаева Махаббат | ||||
СЫНЫП: 1 | Қатысқандар : 24 | Қатыспағандар:0 | |||
Сабақтың тақырыбы: | Дәмді әрі пайдалы. | ||||
Ұзақ мерзімді оқу мақсаты | 1.1.4.2 Тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсіндіру | ||||
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар: | ||||
| |||||
Оқушылардың басым бөлігі: | |||||
Пайдалы және зиянды тағам түрлерін ажырата отырып,әңгімелейді, мысал келтіреді . | |||||
Кейбір оқушылар: | |||||
| |||||
Ойлау деңгейі | |||||
Білу, түсіну, қолдану | |||||
Бағалау критерийі | Дұрыс тамақтануды айтады, әңгімелейді .
| ||||
Сөздік қор | Ұлттық тағам, ынтымақтастық , тамақтану режимі , рецепт | ||||
Құндылықтар дарыту | Достыққа, сыйластыққа баулу, эстетикалық нормалар, денсаулықты сақтауға, режимнің маңыздылығын түсінуге | ||||
Денсаулық және техникалық қауіпсіздік | Адам өмірінің қауіпсіздігі, тамақтану құралдарын дұрыс пайдалану. | ||||
Пәнаралық байланыс | Сауат ашу,математика,еңбек | ||||
Бастапқы білім | Ертедегі адамның тамақтануы | ||||
АКТ сергіту сәті Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
| Ресурстар
| |||
Сабақтың басы
Топқа бөлу
Топпен жұмыс | Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық Сәлем-сөздің анасы Әр елдің сәлемдесу салтын көрсету . Қима қағаздарды құрастыру арқылы топқа бөлу 1 Газды сусындар 2 Жемістер 3 Кириешки 4 Сүт өнімдері Балалар суреттерді құрастыру арқылы төрт топқа бөлінеді.Таңдаған суреттері бойынша өз ойларын айтады. Ұжымдық жұмыс/Ұ/
Оқушыларға ( жуа, сәбіз, картоп, ет, ұн) суреттері беріледі Суретте не берілген? Олардан не жасауға болады?(тамақтың дайындалу жолы айтылады) Демек, адам дені сау болу үшін дәмді әрі пайдалы тағамдарды жеу керек екен. Олай, болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Дәмді әрі пайдалы» |
Қима қағаздар
суреттер
| |||
Сабақтың ортасы
Кітаппен жұмыс
Жұмыс дәптері
Топпен жұмыс
ҚБ
| Балалар кеше біздің сыныптың атына хат тасушы хат тастап кетіпті.Осы хатты мен сіздерге оқып берейін.(хат мазмұнын оқыту) «Менен сұрақ, сенен жауап» әдісі арқылы -Руслан неліктен ауырып қалды? -Сауығып кету үшін оған қандай көмек бере аласыңдар? Жауабы : Дұрыс тамақтану туралы айтамыз Пайдалы тағамның тізімін жазу Бағалау:Смайликтер Белсенді оқу ортасын топтық жұмыс арқылы ұйымдастыру /Т/ І топ Ұсынылған суреттердің ішінен пайдалы тағамдардың тұсына+, зиянды тағамдардың тұсына – белгісін қойыңыз. ІІ топ.Сәйкестендіру Әр түрлі ұлт өкілдерінің адамдары мен олардың ұлттық тағамдары беріледі. Оларды сәйкестендіреді ІІІ топ. Сағаттың циферблатына «таңғы ас», «түскі ас», «түстен кейінгі ас», «кешкі ас»сөздерін орналастырады VI топ «Дастарқан дайындау» тапсырмасы беріледі. Тамақтану құралдарын столға дұрыс орналастыру ( стакан,қасық,пышақ,шаңышқы) Кітаптағы суреттер арқылы оқушылар дастарқан мәзірін жазады Бағалау: « Әткеншек» арқылы және пікір айта отырып бағалайды. Сергіту сәті. Оқушылардың бет әлпетінің өзеруін бақылау арқылы жасату Лимон ащы ,ал қант..... Шиені жейді,шайды ... Торт тәтті, тұз ..... Нан нәрлі, май...... (Жеке жұмыс) «Тамақтану ережесін айт» (сараланған тапсырма) 1) Суреттерден құрастыру. 2) Сәйкестендіру әдісі. Таңғы ас,түскі ас, түстен кейінгі ас, кешкі асқа не ішеміз? 3) Тамақтану ережесін жазады . 1-тапсырма Берілген бос төртбұрыштың ішіне пайдалы тағамның суретін сал, әңгімеле, атауын жаз. Дескриптор: -пайдалы тағам суретін салады. -әңгімелеп береді. -атауын жазады. 2- тапсырма Досыңа дұрыс тамақтану туралы кеңес айт. Дескриптор - дұрыс тамақтануға пікір білдіреді. - кеңес береді
|
Пайдалы тағамдар тізімін жасау
| |||
Сабақтың соңы
| Рефлексия Мен жақсы түсіндім – Әліде түсінбегенім бар - Түсіне алмадым – ( еденге жапсырылады ,нұсқау бойынша балалар өзі таңдаған смайликтердің суретіне топталады )
|
|