8 сынып Қазақстан тарихы
Білім беру ұйымының атауы | М.Мақатаев атындағы №47 ЖОМ | |||||||||||||||||||||||||||||
Пәні: | Қазақстан тарихы | |||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім: | Қазақстанда кеңестік биліктің орнығуы | |||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 8 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Қазақстан азаматтық қарсыластық жылдарында (1917-1920 жылдар) Зерттеу сұрағы: Қазан революциясының ұрандары халық арасында қандай үміт тудырды? | |||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 8.3.1.2 XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси процестерге баға беру. | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | (Б) Бастапқы стимул. «Кеңес билігінің орнауы» суретпен жұмыс.Сұрақтар қойып, әңгімелесу Кім? Не? Неге? Қашан? Қайда? Сабақ тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстыру. | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу | мадақтау | Тақырып тық суреттер | ||||||||||||||||||||||||||
Жаңа білім | Тақырыпқа шолу. - Қос үкімет қашан орнады? - Неліктен кеңестер Уақытша үкіметке қарсы болды? Кеңестердің негізгі мақсаттары қандай еді? Зерттеу мен талдау 1-тапсырма. Бейнематериалды көріп, кеңестердің ұрандары қандай әлеуметтік топтарға және таптарға қажет және тиімді болғанын түсіндіріп үлгіге сәйкес кестеге жазыңыз
2 тапсырма.Қандай әлеуметтік топ өкілдері большевиктерді қолдады?
3-тапсырма. Қазақстанда кеңес билігі қалай орнады? Мәтінді оқып, төмендегі сұрақтарға жауап тауып, кестені толтырыңыз.
Қазан революциясының салдары:
• Азаматсоғысыныңбасталуы 1918-20 ж.ж. | Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Дескрипторлар әлеуметтік топтарға және таптарға қажет және тиімді болғанын анықтайды; Қандай әлеуметтік топ өкілдері большевиктерді қолдағанын сипаттайды; Дескрипторлар: Қазақстанда кеңес билігінің ерекшеліктерін анықтайды; Қазан революциясының салдарына талдау жасайды; | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» Бағалау критерийлеріне мақсаттарға жетуін бағалау «Алақан-жұдырық» «Жұлдызшалар» | қандай әлеуметтік топтарға және таптарға қажет және тиімді болғанын түсіндіріп үлгіге сәйкес кесте суреттер кесте | ||||||||||||||||||||||||||
Бекіту | Сабақты қорытындылау Қазан революциясының ұрандары халық арасында қандай үміт тудырды? Үйге тапсырма Қазақстан азаматтық қарсыластық жылдарында (1917-1920 жылдар) | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпараттық карточка | ||||||||||||||||||||||||||
Кері байланыс | Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |