Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану. | Мектеп: №40 жалпы орта білім беретін | |||||||||||||||||||||||||
Күні: 19.02.2020ж | Мұғалімнің аты-жөні: Өтеуова Таңшолпан
| |||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 б | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу. | |||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.2.30 Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: - Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі Оқушылардың көпшілігі: - Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады Кейбір оқушылар: Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді күрделі жағдайлар үшін дұрыс орындайды | |||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Дағдылар | Бағалау критерийлері | ||||||||||||||||||||||||
Білу
| Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі | |||||||||||||||||||||||||
Қолдану | Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады | |||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Лексика және терминология: Ондық бөлшек, натурал сан, бөлу Пайдалы сөз тіркестері: Ондық бөлшекті натурал санға бөлу үшін... Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлуді орындау үшін... | |||||||||||||||||||||||||
Құндылықтыр | Сабақ барысында академиялық шыншылдық пен сыйласымдылыққа басты көңіл бөлініп, оқушылар арасында жақсы қарым-қатынас орнатуға, ынтымақтастық дағдысын қалыптастыруға, бағалауда сыни тұрғыдан қарауға бағытталады. | |||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ әдебиеті | |||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | |||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Ондық бөлшек. Ондық бөлшектің оқылуы мен жазылуы және оларға қосу, алу,көбейту амалдарын қолдану | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 минут
| І. Ұйымдастыру сәті. Оқушылармен амандасу, сынып түгелдеу; Сынып оқушыларын 3 топқа фигуралар арқылы отырғызу,топбасшысына бағалау парағын беру; Үй тапсырмасын тексеру интербелсенді тақта арқылы тексеру;
Абайды таныту арқылы біз Қазақстанды әлемге танытамыз,қазақ халқын танытамыз.Абай әрқашан біздің ұлттық ұранымыз болуы тиіс. Н.Ә. Назарбаев сөзімен сабақты бастасам. Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру. Сабақ сонында оқушылар: - Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі; - Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады | Үлестірмелі қағаздар Интер белсенді тақта
| ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 12 минут 5 минут
10 минут
10 минут
| ІІ. Әр топқа 8 тапсырма беріледі. Тапсырма жауаптары Абай Құнанбаевтың 175 жылдық мерей тойына байланысты мәң мағыланы сандармен алынған. Әр оқушы сәйкестендіру арқылы орындайды.
Қалыптастырушы бағалау: 1. Ондық бөлшекті натурал санға бөлу кезінде бөліндіге үтірді қай кезде қоямыз? 2. Қай кезде бөлінді нөл бүтінмен басталады? Оқушылар енді орнымызды түстер арқылы ауыстырайық. І топ сары ІІ топ жасыл ІІІ топ қызыл Жұптық жұмыс . Қасымыздағы отырған көршімізбен бірге орындаймыз. Бөлуді орында және дұрыс жауапты таңда. Қ.Б. Қызыл және сары түсті таяқшалар арқылы дұрыс ,дұрыс емесін анықтау. ІІІ тапсырма. Оқулықпен жұмыс №884 Оқушылар өз еріктерімен есеп шартына дискриптор құру. (4,23-2,34):21=0,09 (50-8,6):92=0,45 (65,97-0,45):52=1,26 Кері байланыс: Kahoot программасы арқылы барлық топтарға сұрақ –жауап; Семейдегі Ахмет Риза медресесінде неше жасынан бастап оқыды? Абай Лермонтовтан қанша шығарма аударған? Дұрыс жауабын тандаңыз: 12,04:4=? Егер ондық бөлшектің бүтін бөлігі бөлгіш натурал саннан кіші болса жауабы неше бүтін болады, мысалы: 3,32:5? Ережені толықты: "Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бағандап қосу үшін... | Үлестірмелі қағаз
Интербелсенді тақта Слайд 2
Ахмед Риза медресесі
Абай атамыз жанұясымен. https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/ondyq-bolshekti-natural-sanha-bolu-ondyq-bolshekti-ondyq-bolshekke-bolu?mid=ff654d74-9d59
Дорофеев, Петерсон «Математика 5 класс. Учебник. Часть 2 https://create.kahoot.it/details/74cacb28-f1de-45df-80ee-067a0a2b2985 | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия. Жаңа білімді жүйелеу. Үй тапсырмасын беру. Үйге тапсырма: № 887 (Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова,Е.С.Байшоланова) 5 сынып 2 бөлім Рефлексия: 1. Мен сабақта ... жұмыс жасадым / Белсенді; енжарлықпен 2. Мен сабақтағы жұмысыма ... / Ризамын; риза емеспін 3. Сабақ маған ... болған сияқты / Қысқа; ұзақ 4. Сабақ бойы мен ... / Шаршаған жоқпын; шаршадым 5. Менің көңіл күйім ... / Өте жақсы болды; нашар болды 6. Бүгінгі сабақ маған ... /Түсінікті болды; түсініксіз болды / Керекті сабақ; керексіз сабақ / Қызықты; қызықсыз болды | Смайликтер
| ||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||
Уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, саралау сабақтың жаңа материалды игеруде туындаған мәселені шешуде қолданылады. Сыныппен осы мәселені шешу үшін талқыға салынады | Қалыптастырушы бағалауда оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағаланады | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
1)
Дағдылар | Бағалау критерийлері |
Білу
| Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі |
Қолдану | Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады |