Ашық сабақ жоспары

Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) Оқушылармен амандасу, сынып журналына жоқ оқушыларды белгілеу Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Әр тілде амандасу» жылулық шеңбері Оқушылар шеңбер бойына жиналады және бірінші студент екінші студентке қарап «Сәлем» деген сөзін әр түрлі тілде айтады Өзбекше – «Салом» Қазақша – «Сәлем» Орысша – «Привет» Ағылшынша – «Hello» Түрікше – «Merhab» Французша – «Bonsoir» Оқушыларды қорабша ішіндегі қағазда жазылған топ атауы бойынша топқа бөлу Оқушылар таңдаған қағаздары бойынша 2 топқа бөлінеді (Косинус, синус) Жұмыс ережесімен келісу • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! • Уақытты тиімді пайдаланамыз! • Нақты, дәл жауап береміз! • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! • Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! • Сабақ бойына тапсырмаларды дәл орындау арқылы стикерлер жинаймыз! • Көп ақша жинаған топ жеңіске жетеді!

Содержимое разработки

Сабақ жоспары:

Сабақ: Ашық сабақ

Анвар Исмаилов атындағы кәсіптік колледжі

Пәні: Математика

Күні: 22.11.2019 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Туламатова Сарвиноз Фуркатовна

Тобы: ТП-191/Б

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Біраттас тригонаметриялық функциялардың қосындысы мен айырмасының формуласы


Сабақ мақсаттары

Білімділік:

  • Тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырмасын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын тригонометриялық өрнектерді ықшамдауда қолдануды үйрету ;

Дамытушылық:

  • Оқушылардың зейіндерін, математикалық ойлау қабілеттерін, өздігінен жұмыс жасау дағдыларын, шығармашылық қабілеттерін дамыту;

Тәрбиелік:

  • Оқушыларды жауапкершілікке, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, өзін-өзі бағалауға, ізденуге тәрбиелеу.

Сабақтың типі

Теория мен практиканы ұштастыру сабағы.

Сабақтың өткізілу әдісі:

Есептер шығару, деңгейлік тапсырмалар, сұрақ-жауап әдісін қолдану

Сабақтың көрнекіліктері мен құралдары:

Интерактивті тақта, презентация, постер, бейнеролик, оқулық, лекция материалдары, стикерлер, плакат,

Жоспар


Сабақтың барысы


Оқушылардың, мұғалімнің іс-әрекеттері


Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

(5 минут)





Оқушылармен амандасу, сынып журналына жоқ оқушыларды белгілеу

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

 «Әр тілде амандасу» жылулық шеңбері

Оқушылар шеңбер бойына жиналады және бірінші студент екінші студентке қарап «Сәлем» деген сөзін әр түрлі тілде айтады

Өзбекше – «Салом»

Қазақша – «Сәлем»

Орысша – «Привет»

Ағылшынша – «Hello»

Түрікше – «Merhab»

Французша – «Bonsoir»


Оқушыларды қорабша ішіндегі қағазда жазылған топ атауы бойынша топқа бөлу

Оқушылар таңдаған қағаздары бойынша 2 топқа бөлінеді (Косинус, синус)



Жұмыс ережесімен келісу


  • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Уақытты тиімді пайдаланамыз!

  • Нақты, дәл жауап береміз!

  • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

  • Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!

  • Сабақ бойына тапсырмаларды дәл орындау арқылы стикерлер жинаймыз!

  • Көп ақша жинаған топ жеңіске жетеді!


Үй тапсырмасын тексеру, постер қорғау

(20 минут)



Үй тапсырмасын тексеру.

Бағалау критерийі:

0-1 қате – «5»

2 қате – «4»

3 қате – «3»

4 қате – «2»


Өткен сабақта қайталау.

1. Косинус, синус, тангенс және котангенстің қасиеттері туралы постер қорғау


2. Негізгі тригономериялық функциялардың,қосу мен айырмасыны көбейтуге келтіру формуласын, ал 2-ші топ керісінше көбейтуді қосуға келтіру формулаларын жазыңдар.

3. Красстворд

1 - топ
Көлденеңінен:
1. Азайтудың компоненті
Тігінен:
1. Арифметикалық амал
2. Бір таңбалы сан
3. Геометриялық фигура

2 – топ

Көлденеңінен:
1. 10 см
Тігінен:
1. 80 – 75
2. Санды бейнелейтін таңба
3. Артық ұғымына қарама-қарсы ұғым
4. 10 дм





Сабақтың ортасы

35 минут







Ой толғау – Жаңа тақырып меңгерту.

І Жаңа тақырып:



1.cos520+cos680=2cos(52+68)/2cos(52-68)/2=2cos600 cos80=2∙1/2 cos8°=cos80

1) sin2π/5+sinπ/5=2sin3π/2*cosπ/2=2sin3π10* cosπ10;

2) cos11π12+cos3π4π=2cos20π24 cos2π24=2cos5π6cosπ12=-3cosπ12;

3) cosπ(3-∝)+cos∝=2cosπ(3-∝)+∝2coscosπ(3-∝)-∝2=2cosπ6cosπ6-6=

=3cosπ6-∝;

4) sinπ6+∝-sinπ6-∝=2sinπ6+α-π6+α2cosπ6+α+π6-α2=2sin∝cosπ6=3sin∝

5) sinπ6-sinπ9=2sinπ6-π92 cosπ6+π92=2sinπ36cos5π36;

6) sinα-sinα+π3=2sinα-α-π32 cosα+α+π32=2sin-π6cosα+π6=2∙ -12cosα+π6= -cosα+π6

2. Көбейтіндіні қосынды түрінде жазыңдар:

1) sin 42 cos 12; 5) cos 23 cos 27;

2) cos 42 cos 18; 6) 2 sin 18 sin 22;

3) 2 sin 42 sin 3; 7) sin 40 cos 56;

4) ; 8) .

3. Кері функцияға есептер:

4. Сәйкесін тап

1. Sin x 300

1/2

Cos x600

2/2

2. Sin x 600

1

Cos x 300

3/2

3. Sin x 450

0

Cos x 1800

1/2

4. Sin x 1800

-2/2

Tg x 450

3

5. Sin x 900

3/2

Tgx 900

0

6. Cos x 900

0

Ctgx 900

1

7. Cos x 450

1

Ctgx 450

0


Сергіту сәті

(2 минут)



Сергіту сәтінде студенттер алдын ала дайындалған видеоролик арқылы көңілдерін көтеру жоспарланады. Роликте топ студенттері қимылды қайтарады.

Сабақты бекіту

10 мин


Поле – чудес ойынымен сабақты бекіту

Рефлексия

(кері байланыс)

(5 минут)

«Бағдаршам» әдісі


Плакатқа қайық суреті салынады. Студенттерге стикерлер таратылады (жасыл, қызыл, сары)

Жасыл стикер – «Мен сабақты өте жақсы түсіндім»

Сары стикер – «Сабақты жақсы түсіндім, түсініксіз сұрақтар болды»

Қызыл стикер – «Сабақты мүлдем түсінбедім»

Қорытынды бағалау

(3 минут)




Әр топтың сабақ барысы бойында жинаған стикерлерін саналып, сол бойынша

бағаланатын болады. Әр студентке формативті бағалау жүргізіледі

Үй тапсырмасы «»

Сохранить у себя:
Ашық сабақ жоспары

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки